AYAKLARDAKİ ÖLÜ DERİLERDEN KURTULMAK İÇİN YAPILAN YANLIŞLAR:

m

AYAKLARDAKİ ÖLÜ DERİLERDEN KURTULMAK İÇİN YAPILAN YANLIŞLAR:

1) Ponza taşı kullanmak

2) Topukları törpülemek

3) Doğru ayakkabı kullanmamak

Bilinenin aksine ponza taşı kullanmak, topuklardaki ölü derilerden kurtulmayı daha da zorlaştırır. Banyo sırasında yumuşayan ayak tabanı derisi ponza taşı ile soyulduğunda kısa süreli olarak ölü derileri ciltten uzaklaştırır. Ancak uzun vadede cildin yapısının bozulmasına ve topuk derisinin daha sert olmasına neden olur.

Topukları törpülemek, ayak hücrelerinin hassas yapısını ve kendini koruma özelliklerini de bozar. 

Doğru ayakkabı seçimi, hem ayak sağlığı hem de omurga sağlığı için çok önemlidir. Düz tabanlı ayakkabılar yerine ortopedik tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir. 

Yapılan yanlışlar hem ayak sağlığını hem de omurga sağlığını olumsuz etkiler. Ayağına tam olarak uyan ayakkabılar tercih etmelisin. Banyo yaptıktan sonra ayaklarını iyice kurulayıp bakım rutinini uygulamalısın. Böylece ayağındaki deri sertleşmesinin önüne geçebilirsin. Tüm bunlara rağmen ayağında deri sertleşmesi oluyorsa ayak maskesi kullanmayı deneyebilirsin. 

Sağlıklı ve yumuşacık ayaklar için ayak maskesi nasıl kullanılır?

Beauty Collection Ayak Maskesi ayaklardaki sert dokulardan kurtulmanı, ölü derileri temizlemeni ve yumuşacık ayaklara kavuşmanı sağlar. Tek kullanımlık maske; cildinin yenilenmesine ve uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Maskeyi kullandıktan sonraki ilk birkaç gün hiçbir fark hissetmeyebilirsin. Ancak daha sonra 3-4 gün içerisinde; ayaklarındaki ölü deriler kendiliğinden soyulmaya ve dökülmeye başlar. Uzun vadede ayaklarının tekrar sertleşmesini engelleyerek yumuşaklığını korumaya yardımcı olur. Kullanımı oldukça basit:

Ayaklarını yıka,

Maskeleri ayağına geçir ve üzerine çorap giy,

2 ile 4 saat ayağında beklet,

Süre tamamlandığında maskeleri çıkartıp çöpe at ve ayaklarını sadece su ile durula.

İşte bu kadar!

m